Tjenesteplikt

Collapse

Brukerinfo

Collapse

$vbphrase[have_x_posts_in_topic_last_y_z]
X
 
  • Tid
  • Show
Clear All
new posts
  • Wolfe21
    Trådstarter
    RESERVIST
    • 2023
    • 2

    Tjenesteplikt

    Hei! Har noen spørsmål angående tjenesteplikt.
    vet at det er 19 måneders tjenesteplikt. Altså 12 måneders førstegangstjeneste og 7 måneder som kan bli brukt til rep-øvelser og HV. Hva med oss som har tjenestegjort som lærlinger? Altså 2 år i forsvaret. Vi har jo da 24 måneder tjeneste. Vil vi da ha ...
     Logg inn eller registrer deg for å se resten av innholdet
    Lignende tråder
  • pioff
    OR-7* Stabssersjant
    Mestersersjant ingeniør


    • 2006
    • 4725

    #2
    Nei. Du kan godt bli kalt inn til HV. Det ekstraåret teller ikke som verneplikt. Du har, når du tjenestegjør minst ett år utover førstegangstjensten, utvidet verneplikt og du vil, i motsetning til en som kun har gjennomført vanlig førstegangstjeneste, være vernepliktig til du fyller 55 år....
     Logg inn eller registrer deg for å se resten av innholdet
    There is nothing that can't be solved by the proper use of high explosives.

    Kommentér

    • M72
      OF-2 Kaptein
      Ops.off. (S-3)
      Sponsor
      • 2010
      • 3423

      #3
      Det pioff nevner her er fra forsvarsloven: §18 tjenestens lengde, §17 tjenesteplikt, [URL="https://lovdata.no/lov/2016-08-12-77/%C2%A713"]§13 utvidet verneplikt...
       Logg inn eller registrer deg for å se resten av innholdet
      All animals are equal, but some animals are more equal than others.
      Moderator

      Kommentér

      • Hulkinator
        OR-7* Stabssersjant
        Mestersersjant logistikk

        • 2009
        • 6089

        #4
        Det er riktig som det blir skrevet over her.

        De første 12 mnd av tjenesten er førstegangstjeneste, mens de siste 12 mnd er som ansatt....
         Logg inn eller registrer deg for å se resten av innholdet
        Med forbehold om skrivefeil grunnet store tomler og lite tastatur.

        Kommentér

        • Eeo
          OF-1 Løytnant
          • 2008
          • 2773

          #5
          Forsåvidt er det verdt å nevne at alle som er militært ansatte i 12 måneder utover førstegangstjeneste (inkludert lærlinger), uavhengig av hvilken grad man har, har tjenesteplikt til fylte 55, ref § 13. ...
           Logg inn eller registrer deg for å se resten av innholdet
          Moderator

          Kommentér

          Googleannonse

          Collapse

          Stikkord

          Collapse

          Forumstruktur

          Collapse

          Working...